Aktuálne cvičenia v Kultúrnom stredisku Jazero

Rozpis na školský rok 2022/2023Jednotlivé cvičenia – opis:


ANGEL DANCE SCHOOL

Po dlhoročných tanečných, učiteľských, lektorských, ale i choreografických skúsenostiach sa jeho zakladateľka Mgr. Dominika Angelovič rozhodla zužitkovať svoju prax a predať svoje skúsenosti mladšej generácii.
Za pomoci a podpory dlhoročného priateľa a zároveň partnera Stanislava vyjadruje zakladateľka myšlienku, ktorá v sebe nesie samotný názov tanečnej školy a tou je: ,,Pod ochrannými krídlami Anjela,, rozvíjať tanečný a pohybový potenciál detí, vytvoriť príjemnú atmosféru počas každej tanečnej hodiny, učiť deti s láskou a radosťou a v neposlednom rade vytvoriť u detí pozitívny vzťah k pohybu a tancu.
Ambíciou tanečnej školy je poskytovať deťom kvalitné hodiny tanca prostredníctvom školených a kvalifikovaných lektorov a postupne zužitkovať schopnosti detí na celoslovenských, ale i medzinárodných tanečných súťažiach. Tanečná škola ANGEL DANCE SCHOOL je od svojho založenia registrovaným členom Slovenskej tanečnej organizácie disciplín IDO. 
Venuje sa predovšetkým tanečným štýlom disco dance a show dance.
V rámci hodín tanca nebude chýbať baletná a gymnastická príprava, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou všeobecnej pohybovej prípravy u detí už v útlom veku.

Vedúci choreograf: Mgr.Dominika Angelovič
Kontakt: 0915 319 096 / 0915 527 132
email: info@adskosice.sk
Instagram: angel_dance_school
FB: ANGEL DANCE SCHOOL Košice
Mesačný poplatok – info na uvedenom tel. čísle

 AEROBIC, BODYFORMING A BODYSTYLING s
AGI FEHÉROVOU

Aerobik je druh kondičného vytrvalostného dynamického cvičenia vykonávaného za sprievodu hudby, ktoré zaťažuje srdcovocievnu, dýchaciu a pohybovú sústavu.
Bodystyling – skvelé spojenie aeróbnej aktivity a cieleného posilňovania! Bodystyling predstavuje maximálne účinné spojenie klasického aerobicu s dôrazom na posilňovací tréning. Výhodou je, že je vhodný pre všetky vekové kategórie s rozličnými stupňami kondície.
Cvičí sa v rozličnom tempe a intenzite, aby boli splnené štyri dôležité ciele Bodystylingu – spaľovanie tukov, rovnomerné posilnenie a formovanie svalstva, zlepšenie celkovej vytrvalosti a fyzického vzhľadu. 

Cvičiteľka: Agnesa Fehérová
Cena: – 4 € / jednorázový vstup

– permanentka na 10 vstupov – 35 €, dôchodcovia – 30 €


BATUKA

Názov BATUKA pochádza z brazílskeho Batucada, čo v preklade znamená radostné zhromaždenie tancujúcich a zabávajúcich sa ľudí.
Filozofiou Batuky je pohyb a energia podporované hudbou, smerujúca k objaveniu vnútornej harmónie medzi telom, myslou a pocitmi.
Batuka je kardio-cvičenie, posilňujúce všetky svalové skupiny, zamerané na zlepšenie činnosti pľúc, srdca a srdcovo-cievneho systému. Kombinuje latinsko-americké tance s tanečným aerobikom, inšpirované svetovými populárnymi a latinskými rytmami.
Cieľom je nabudiť pocit zábavy, zabudnúť na stres a starosti.

Cvičiteľka: Renáta Horňáková                                                                     Cena: – 4 € / jednorázový vstup
– permanentka na 10 vstupov – 35 €, dôchodcovia – 30

 POWER PILATES

12342780_10153836669167948_4330130252743874603_n

POWER Pilates  sa zameriava na rozvinutie princípu dýchania i koncentrácie, ktoré dávajú základ celému systému, neskôr sa venuje pozornosť prvkom centrovania a kontroly.
Komu je  odporúčaný Power Pilates?
– športovcov, umelcov a tanečníkov,  pre ktorých je dôležitá koncentrácia a kondícia
– počítačových operátorov, manažérov a hudobníkov – ako prevencia napätia v krku, či ramenách
– tenistov, golfistov, hokejistov, plavcov, lyžiarov, ktorí jednostranne zaťažujú len určité svalové skupiny
– pacientov, ako pokračovanie rehabilitačnej liečby
– ľudí s chronickými bolesťami chrbtice
– ľudí s nadváhou, so záujmom o prevenciu celulitídy a osteoporózy a ženy po pôrode.

Cvičiteľka MUDr. Jarka Harvanová
Kontakt: 0903 934 693

Cena cvičenia :  info u cvičiteľky

 ZDRAVOTNO – RELAXAČNÉ CVIČENIE

Cvičenie je zamerané na podporu dýchacieho a srdečného systému a taktiež podpory pohybového aparátu (pohyblivosť, pružnosť, koordinácia a sila). Cvičenie je pestré, zábavné a zostavené  na mieru potrebám žien v zrelom veku.

Cvičiteľka: Helena Jarčušková
Cena: – 4 € / jednorázový vstup

  – permanentka na 10 vstupov – 35 €, dôchodcovia – 30 €.

 JUSMO JUMPING KOŠICE

Jumping® je ideálnym športom pre formovanie postavy a skrýva mnoho unikátnych výhod. Zo zdravotného hľadiska blahodarne pôsobí prakticky na všetky systémy.
Jumping® je originálne cvičenie v oblasti fitness priemyslu. Rokmi preverený aeróbny program na malých trampolínach.
Je určený pre všetky generácie tak, aby vytváral zábavnou formou fyzickú a duševnú rovnováhu.
Dynamické aeróbne cvičenie na špecifických trampolínach s madlom sprevádza motivujúca hudba a lekcie vedú odborne vyškolení inštruktori.

Kontakt: 0905 595 803
mail: jumping.monika@gmail.com
web stránka: https://etreningy.sk/jumpingkosice

FB: Jumping Jazero
Cena: info u cvičiteľky

  JAZERSKÉ MAŽORETKY

Nepohrdnite cvičením ani v zrelom veku. Mažoretky seniorky – to je nielen cvičenie, ale aj kopec zábavy a cestovanie po súťažiach, ktoré vám môžu príjemne vyplniť váš voľný čas a zvýšiť kondíciu.
Cvičenie určené pre seniorov.

Choreograf:  Mgr. Darina Mášiková
Vstup bezplatný.