OZNAM pre školský rok 2020/21: Od 2.9.2020 môžu rodičia prísť na zápisy do tanečných krúžkov rôznych tanečných štýlov. Na základe najnovších odporúčaní Ministerstva školstva a rozhodnutí RÚVZ začíname kolotoč cvičení a športov pre deti aj dopelých od 1.10.2020.

OZNAM: V Kultúrnom stredisku Jazero nebudú prebiehať cvičenia do 31.8.2020. Aktivity od septembra 2020 rozbiehame v plnom rozsahu. Ohľadne záujmu o prenájom priestorov nás kontaktujte mailom ildiko.szegedyova@jazerokosice.sk alebo petra.bencova@jazerokosice.sk, resp. telefonicky na tel.č. 055 / 302 77 14 .

Rozpis  cvičení

na  školský rok 2019 / 2020 :

Jednotlivé druhy cvičení


ANGEL DANCE SCHOOL

Po dlhoročných tanečných, učiteľských, lektorských, ale i choreografických skúsenostiach sa jeho zakladateľka Mgr. Dominika Angelovič rozhodla, zužitkovať svoju prax a predať svoje skúsenosti mladšej generácii. Za pomoci a podpory dlhoročného priateľa a zároveň partnera Stanislava vyjadruje zakladateľka myšlienku, ktorá v sebe nesie samotný názov tanečnej školy a tou je: ,,Pod ochrannými krídlami Anjela,, rozvíjať tanečný a pohybový potenciál detí, vytvoriť príjemnú atmosféru počas každej tanečnej hodiny, učiť deti s láskou a radosťou a v neposlednom rade vytvoriť u detí pozitívny vzťah k pohybu a tancu. Ambíciou tanečnej školy je poskytovať deťom kvalitné hodiny tanca prostredníctvom školených a kvalifikovaných lektorov a postupne zužitkovať schopnosti detí na celoslovenských, ale i medzinárodných tanečných súťažiach. Tanečná škola ANGEL DANCE SCHOOL je od svojho založenia registrovaným členom Slovenskej tanečnej organizácie disciplín IDO.  Venuje sa predovšetkým tanečným štýlom disco dance a show dance. V rámci hodín tanca nebude chýbať baletná a gymnastická príprava, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou všeobecnej pohybovej prípravy u detí už v útlom veku.

Vedúci choreograf: Mgr.Dominika Angelovič

Kontakt: 0915 319 096 / 0915 527 132

e – mail: info@adskosice.sk

FB: ANGEL DANCE SCHOOL Košice

Instagram: angel_dance_school

Mesačný poplatok-informovať sa na uvedenom tel. čísle

 

G MINI DANCE TEAM

Tanečná skupina G mini Dance team vznikla ako občianske združenie v roku 2013 pod vedením Gabriely Vargaeštok. Jej cieľom je rozvíjať tanečné a pohybové zručnosti detí predškolského veku, žiakov základných, stredných škôl a širokej verejnosti. Behom svojej existencie sa prezentujú na spoločenských a kultúrnych podujatiach, celoslovenských tanečných súťažiach, kde získavajú samé skvelé ocenenia. Pripravujú vystúpenia na zákazku, organizujú tanečné programy a súťaže, letné tábory a predovšetkým vyučujú tanec pre všetky vekové kategórie. Venujú sa deťom predškolského veku už od 3 rokov, hlavne hudobno-pohybovej príprave, až po rôzne tanečné štýly ako je street dance*show dance*disco dance*gymnastika. Tvorí ju cez 100 tanečníkov rôznych vekových a výkonnostných kategórií. Hlavnou prioritou G mini Dance teamu je tanec na kvalitatívnej úrovni v originálnom prevedení kreatívnych choreografií. Pri príležitosti rôznych akcií a zábavných podujatí sa radi zúčastňujú a pomáhajú kultúrnymi tanečnými vložkami a detskými pásmami. Hlavná tanečná zložka G mini Dance teamu, ponúka profesionálne vystúpenia. Ako multižánrová skupina prináša rôzne tanečné štýly v komerčnom i umeleckom prevedení. Cieľom je sprostredkovať publiku skutočný tanečný zážitok, emócie a radosť z tanca.

Vedúca G mini Dance teamu, choreograf, lektor : Gabriela Vargaeštok

Web stránka: www.gmini.sk

FB stránka: G mini

E mail: obz.gaga@gmail.com

Kontakt: 0907975319

Bližšie informácie o platbách na uvedenom čísle

D.S. STUDIO

D.S.Studio je jedna z najúspešnejších streetdancových tanečných škôl na Slovensku. Už viac ak 15 rokov vytvárame tie najlepšie podmienky pre rast a tanečný rozvoj našich tanečníkov. Pravidelne organizujeme tréningy, workshopy s TOP CZ /SK a svetovými lektormi, sústredenia, tanečné akcie, battles, výjazdy na Slovenské, ale aj zahraničné súťaže. Naši tanečníci vystupujú pravidelne napríklad v Dubaji, Číne, Qatare, Thajsku, doma a na akciách po celom svete. Na konte máme 3 x titul Majstrov sveta, 3 x víťazi europského pohára, niekoľkonásobný Vicemajstri Európy a Sveta, mnohonásobný Majstri Slovenska a víťazi mnohých nezávislých tanečných súťaží a battlov. Sedem dni v týždni sa venujeme tomu, čo nás spája a robí šťastnými. Staň sa aj ty súčasťou tanečnej rodiny D.S. STUDIO.

Vedúci choreograf: David Tichý

Web stránka: www.ds-studio.sk

E mail: info@ds-studio.sk

Kontakt: 0905 628 429

FB: @dsstudiokosice

poplatok: kurzovné na školský rok – DS Jazero 150 €

UNOSTAR

UNOSTAR dance studio pôsobí 19. rok na tanečnej scéne a ponúka kvalitné komerčné vystúpenia pre rôzne typy spoločenských akcií (spoločenské večierky, firemné akcie, plesy, tanečné módne prehliadky, otváranie autosalónu, spolupráca so známymi spevákmi,..) Vo veľkej miere sa venujeme rozvoju mladých talentov. Vyučujeme deti od 4 rokov až po oteckov a mamičky. Máme 300 člennú mládežnícku základňu, ktorí nás úspešne reprezentujú na tanečných súťažiach doma aj v zahraničí. Dvakrát ročne sa predstavujeme v kvalitnej celovečernej tanečnej show. Podporujeme benefičné akcie a akcie mesta. Spolupracujeme so zahraničnými tanečnými lektormi. Organizujeme tanečné workshopy, sústredenia, vnútroklubovú suťaž.

Za rok 2013-2018 sme získali :
– 150 zlatých medailí
– 76 strieborných medailí
– 58 bronzových medailí
– 5x majster SR
– 6x 1.Vicemajster SR
– 4x 2.V icemajster SR

UNOSTAR Dance Studio je:
– Majster Sveta
– 3-násobný majster Európy
– Viacnásobný majster SR
A momentálne najnovšie ocenenie, s ktorým sa môžeme pochváliť je:
MAJSTER SVETA V STREET SHOW CHOREOGRAFIÁCH 2018 za choreografiu HARRY POTTER

Web stránka: www.unostar.sk

FB stránka: UnoStar Dance Studio

Kontaktná osoba: Ing. Andrea Hybbenová, Dis.Art

Kontakt: 0905 568 652

Poplatok: Bližšie informácie na tel.čísle 0905 568 652

TAEKWONDO

 

Taekwondo je pomerne nový kórejský bojový šport a bojové umenie bez použitia zbraní, zameraný najmä na sebaobranu, sebaovládanie a zdravú sebadôveru. Má zaručiť úplné využitie sily a rýchlosti ľudského tela. Charakteristická je hlavne kopacia technika. Od 27. olympijských hier v Sydney je jedným z olympijských športov. Tréningy sú určené pre všetky vekové kategórie. Žiaci sú rozdelení do dvoch kategórií, ktoré samostatne trénujú. 1. začiatočníci; 2. pokročilí.
Stále prijímame nových záujemcov do klubu!
Tréner – Stanislav Kica.

3
1

 

SHORINJI KEMPO

 

Shorinji Kempo je moderné japonské bojové umenie. Stretávajú sa v ňom tisícročné skúsenosti generácií majstrov čínskych a japonských bojových umení a moderný prístup, ktorý mu vdýchol jeho zakladateľ. V Shorinji Kempo sa využíva jednota tvrdého prístupu (údery, kopy, bloky) s jemným prístupom (vyslobodenie z držania, hody, znehybnenie). Jednotlivé techniky sú navrhnuté tak, aby umožňovali zneškodnenie útočníka bez trvalého ublíženia na zdraví. K štúdiu Shorinji Kempo patrí aj štúdium tlakových bodov ľudského tela využívaných pri jednotlivých bojových technikách a tiež pri masážach a uvoľňovaní bolesti.

Tréner: JUDr. Peter Fejfar.
Cena cvičení – informácie priamo u cvičiteľa.

Kontakt: 0903 626 735

e-mail: ozvnutornasila@gmail.com

web stránka: www.shorinjikempo.sk

 
sh
shk

 

YANG FAMILY TAIJI QUAN

 

Umenie Taijiquan je v súčasnosti známe hlavne svojimi zdravotnými účinkami a zostavami predvádzanými v pomalom tempe. Ale to je iba jedna malá súčasť tohto bojového umenia. Pôvodný systém zahŕňa aj bojové aspekty cvičenia spolu s unikátnym systémom na rozvoj a ovládanie vnútornej energie cchi. Okrem ručných foriem sa adept zaoberá aj formami vo dvojici, partnerskými cvičeniami, sparringovými drilami a cvičením so zbraňami. Výuka rodinného systému je veľmi detailná a precízna, často sa pohyb resp. forma vylaďuje až na milimetrovú presnosť, pričom je dôležitý každý detail. Výuka prebieha presne tak, ako sa v rodine Yang učili deti od 6 rokov. Adept sa okrem učenia pohybov postupne učí zaraďovať do svojho cvičenia ďalšie a ďalšie princípy Taijiquan. 

Web stránka: www.taijiquan.sk

Kontakt:  0911 710 007

 

SALSA pre pokročilých

Tanečné štúdio SALSADANCE.sk organizuje tanečný kurz Salsy pre pokročilých.                                                                                                        Lektor: Radovan Bezecný,  www.salsadance.sk                                                                                      Kontakt: 0904 117 088

ZUMBA S TATIANOU

Je tu fitness senzácia Zumba! Spálite pri nej 600 až 1 000 kalórií za hodinu, a pritom sa v stravovaní nemusíte obmedzovať len na plané diétne pokrmy. Zumba si získala milióny fanúšikov na všetkých kontinentoch a vyšla aj v knižnej podobe, ktorá ohúrila ľudí na celom svete. Tajomstvo Zumby spočíva v zábavných a jednoduchých tanečných prvkoch doplnených strhujúcou latinskoamerickou hudbou. Pozrite si video ukážky základných krokov. Zumba sa zameriava najmä na zadok, nohy, brucho, ruky a na najdôležitejší sval tela, srdce. V jednotlivých choreografiách sa striedajú pomalé a rýchle rytmy a kroky na princípe intervalového tréningu s cieľom vyformovať, spevniť a posilniť si celé telo. Pri Zumbe na veku nezáleží – každý si môže kroky prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Cvičiteľka: Tatiana Vargovčáková

web: www.zumbafan.sk

FB: ZUMBA KOSICE a Tatiana Vargovcakova

tel.kontakt: 0905 550 608

tvargovcakova@gmail.com

Cena: 3,50 € – jednorázový vstup, 30 € – permanentka 10 vstupov na 2 mesiace

METAFIT

Názov Metafit je odvodený od slova metabolizmus. Metafit je metabolický tréning, teda cvičenie, ktoré nám pomáha spomalený metabolizmus naštartovať. Tuk spaľujeme 24 až 36 hodín po skončení tréningu!!! Je to oveľa účinnejšie ako keby sme cvičili 1-2 hodiny kardio cvičenia v slabej alebo strednej intenzite. HIIT – High Intesity Interval Training alebo vysoko intenzívny intervalový tréning. Tréning, pri ktorom veľa zo seba dáte, no veľa aj dostanete. Cvičenie je náročné, ale stojí za to ho vyskúšať. Je rýchle – trvá maximálne 30 minút, ale efektívnejšie ako dlhé tréningy v nízkej alebo strednej intenzite. Zvyšuje kondíciu efektívnejšie ako vytrvalostné cvičenie zrýchľuje metabolizmus, posilňuje srdce, zlepšuje výdrž a výkonnosť,  pomáha budovať svalovú hmotu je účinný a časovo nenáročné. Nakopne spaľovanie tukov na vysoké obrátky nabije nás energiou.

Cvičiteľka: Erika Blagová

Tel.číslo: 0915 910 692

e-mail: eriblagova@centrum.sk

Cena: 3,80 € – jednorázový vstup

TABATA

Tabata je cvičenie, ktoré spája ultra intenzívne cvičenie v dĺžke 20 sekúnd s následným odpočinkom trvajúcim 10 sekúnd. Efektívne znižuje množstvo telesného tuku, zvyšuje svalový tonus, zlepšuje kvalitu pokožky, zlepšuje kondíciu a výkonnosť, zlepšuje stav energie a zvyšuje činnosť libida.

Cvičiteľka: Erika Blagová

Tel.číslo: 0915 910 692

e-mail: eriblagova@centrum.sk

Cena: 3,80 € – jednorázový vstup

 

AEROBIC, BODYFORMING A BODYSTYLING s AGI FEHÉROVOU

Aerobik je druh kondičného vytrvalostného dynamického cvičenia vykonávaného za sprievodu hudby, ktoré zaťažuje srdcovocievnu, dýchaciu a pohybovú sústavu. Bodystyling – skvelé spojenie aeróbnej aktivity a cieleného posilňovania! Bodystyling predstavuje maximálne účinné spojenie klasického aerobicu s dôrazom na posilňovací tréning. Výhodou je, že je vhodný pre všetky vekové kategórie s rozličnými stupňami kondície. Cvičí sa v rozličnom tempe a intenzite, aby boli splnené štyri dôležité ciele Bodystylingu – spaľovanie tukov, rovnomerné posilnenie a formovanie svalstva, zlepšenie celkovej vytrvalosti a fyzického vzhľadu. 
Cvičiteľka: Agnesa Fehérová
Cena: 2,50 € – jednorázovo, permanentka na 10 vstupov – 22 €, dôchodcovia – 17 €

BATUKA

Názov BATUKA pochádza z brazílskeho Batucada, čo v preklade znamená radostné zhromaždenie tancujúcich a zabávajúcich sa ľudí. Filozofiou Batuky je pohyb a energia podporované hudbou, smerujúca k objaveniu vnútornej harmónie medzi telom, myslou a pocitmi. Batuka je kardio-cvičenie, posilňujúce všetky svalové skupiny, zamerané na zlepšenie činnosti pľúc, srdca a srdcovo-cievneho systému. Kombinuje latinsko-americké tance s tanečným aerobikom, inšpirované svetovými populárnymi a latinskými rytmami. Cieľom je nabudiť pocit zábavy, zabudnúť na stres a starosti.
Cvičiteľka: Renáta Horňáková                                                                                 Cena: 2,50 € – jednorázovo, permanentka na 10 vstupov – 22 €, dôchodcovia – 17 €

 

PILATES

Cvičenie Pilates je zamerané na udržanie telesnej kondície, zlepšenie pohybového systému, zdokonalenie koordinácie pohybov, správneho postoja, vytvarovanie a spevnenie partií trupu, natiahnutie a posilnenie i hlbokých svalových skupín tela. Môžu ju cvičiť ľudia všetkých vekových kategórii, od detí až po seniorov, fyzicky aktívni, ale aj úplní začiatočníci. Pilates cvičenie je vhodné aj pre tehotné ženy a mamičky po pôrode, ľudí s nadváhou, či s chronickými bolesťami chrbtice. Odporúča sa taktiež  ako pokračovanie rehabilitačnej liečby. Tréningy sú predovšetkým určené pre dospelých a dospievajúcich.
Cvičiteľka : Bc. Petronela Boboňková.
Cena: 2,50 € – jednorázovo, permanentka na 10 vstupov – 22 €, dôchodcovia – 17 €.

 

POWER PILATES

POWER Pilates  sa zameriava na rozvinutie princípu dýchania i koncentrácie, ktoré dávajú základ celému systému, neskôr sa venuje pozornosť prvkom centrovania a kontroly. Komu je  odporúčaný Power Pilates??  Pre: športovcov, umelcov a tanečníkov,  pre ktorých je dôležitá koncentrácia a kondícia; počítačových operátorov , manažérov a hudobníkov ako prevencia napätia v krku, či ramenách; tenistov, golfistov, hokejistov, plavcov, lyžiarov, ktorí jednostranne zaťažujú len určité svalové skupiny; pacientov ako pokračovanie rehabilitačnej liečby; ľudí s chronickými bolesťami chrbtice; ľudí s nadváhou, so záujmom o prevenciu celulitídy a osteoporózy a ženy po pôrode.

Cvičiteľka MUDr. Jarka Harvanová

Tel. číslo:  0903 934 693

Cena cvičenia :  2,50 € / jednorázový vstup, 22 € / 10 vstupov

12342780_10153836669167948_4330130252743874603_n

 

ZDRAVOTNO – RELAXAČNÉ CVIČENIE

 

Cvičenie je zamerané na podporu dýchacieho a srdečného systému a taktiež podpory pohybového aparátu ( pohyblivosť, pružnosť, koordinácia a sila ) . Cvičenie je pestré, zábavné a postavené  na mieru potrebám žien v zrelom veku.

Cvičiteľka: Helena Jarčušková.
Cena: 2,50 € – jednorazovo, permanentka na 10 vstupov – 22 €, dôchodcovia – 17 €.

 

JUSMO JUMPING KOŠICE

 

Jumping® je ideálnym športom pre formovanie postavy a skrýva mnoho unikátnych výhod. Zo zdravotného hľadiska blahodarne pôsobí prakticky na všetky systémy. Jumping® je originálne cvičenie v oblasti fitness priemyslu. Rokmi preverený aeróbny program na malých trampolínach. Je určený pre všetky generácie tak, aby vytváral zábavnou formou fyzickú a duševnú rovnováhu. Dynamické aeróbne cvičenie na špecifických trampolínach s madlom sprevádza motivujúca hudba a lekcie vedú odborne vyškolení inštruktori.

Kontakt: 0905 595 803

e – mail: jumping.monika@gmail.com

web stránka: https://etreningy.sk/jumpingkosice

FB: Jumping Jazero

Cena: 3 € / 27 € za 10 vstupov prostredníctvom rezervačného systému

 

JAZERSKÉ MAŽORETKY

Nepohrdnite cvičením ani v zrelom veku. Mažoretky seniorky – to je nielen cvičenie, ale aj kopec zábavy a cestovanie po súťažiach, ktoré vám môžu príjemne vyplniť váš voľný čas a zvýšiť kondíciu. Cvičenie určené pre seniorov.

Choreograf:  Mgr. Darina Mášiková
Vstup bezplatný.