Galéria 2017

Tradícia Jazerských Vianoc pokračuje aj tento rok. Počas troch dní ( 13. – 15. 12. 2017 ) na Spišskom námestí, pred Poliklinikou Jazero zažijete pravú chuť Vianoc. Malé vianočné mestečko vytvoria stánky remeselníkov, chutných dobrôt, či tradičných zimných nápojov. Zastavte sa s rodinou alebo priateĺmi, ochutnajte pečenú klobásku, či Starostovký punč a kapustnicu pri príjemnej hudbe, dobrej nálade a pestrej palete programov, ktoré čakajú práve na Vás. V našich programoch uvidíte deti jazeských materských, základných a stredných škôl, súbory Jazerčan a Nádej, tanečné skupiny, divadielko pre deti a profesionálnych umelcov. Vianočnú nádielku pre deti prinesú Mrázik, Santa Claus a Mikuláš so svojimi pomocníkmi.Santa nám zapožičal svoje zázračné sane a tak sa na pamiatku s nimi môžete odfotit. Mikulás, anjelik a čerti prídu tento rok na koči tahaným živými koníkmi. A keďže máme radi svetielka, pripravili sme aj ohňostroj. Srdečne Vás pozývame, tešíme sa na každého z Vás.

 

Jazerčania vystúpia na Hlavnej ulici 8. 12. 2017


Aj tento rok jazerčania vystúpia s kultúrnym programom na Hlavnej a prispejú tak k predvianočnej atmosfére košičanov a návštevníkov mesta. Do programu prispeli svojou troškou deti jazerských škôlok a škôl, naši seniori, tanečné skupiny, umelecká škola a centrum voľného času. Reprezentovať nás bude aj Bona Musica a Montana. Počas večera bude Primátorský punč čapovať naša pani starostka Lenka Kovačevičová a poslanci našej mestskej časti. Príďte povzbudiť našich v piatok, 8. 12. 2017 od 17.00 hodiny pre Immaculatu.

Deň zdravia


Lístky už k dispozícii !  Ďalšie miesta, kde si môžete prevziať lístky, okrem miestneho úradu, sú aj obe kultúrne strediská – Iskra a Jazero.

Prázdniny na ľade!


Lístky si od pondelka 16. 10. 2017 môžete vyzvihnúť v KS Iskra, KS Jazero a na miestnom úrade na odelení prvého kontaktu.

Jazero na Polievkovom festivale.


Polievkový festival navštívili stovky ochutnávačov
Jazerské ženy a Tekvicový sen s Cenou poroty
Stovky a stovky návštevníkov prišli na Polievkový festival, ktorý bol uplynulú sobotu v areáli Kulturparku. Všetci boli zvedaví akú polievku im 40 súťažiacich komunít ponúkne. 
V jednom stánku sa podávala Chutná fazuľová polievka
s údeným mäsom, v druhom Košická šampiónka, v treťom Zelerová polievka – Mužský štartér, vo štvrtom Teplý písmenkový vývar, v piatom Líbyjská polievka, v šiestom Ukrajinský boršč, v siedmom Cviklovo-šťavelová polievka …
a tak by sa dalo vo vymenúvaní pokračovať.
Polievky skutočne od výmyslu sveta, keďže do festivalu sa zapojili aj menšiny zo zahraničia, ktoré dnes žijú v našom meste. Poslaním Polievkového festivalu totiž je predstaviť národnostnú a kultúrnu pestrosť národností, ktoré tu žijú 
a prispievajú k rozmanitosti bežného života i pestrosti gastronómie.
Popri varení bol pripravený zaujímavý kultúrny program, 
do ktorého prispeli aj naše Jazerské mažoretky. Výkon, ktorý je v ich veku obdivuhodný, diváci odmenili silným potleskom.
Potlesk sme získali aj my, teda Jazerské ženy, ktoré na festivale ponúkali Tekvicový sen a k tomu boli aj „tekvicovo“ oblečené. Návštevníkom chutil, takže bodíky do „piksličky“ pekne pribúdali. Ocenila ho aj porota. Naše baby vedené starostkou Lenkou Kovačevičovou, i keď Tekvicový sen ponúkal i jej zástupca Bernard Berberich, získal Cenu poroty. 
Sme na vás pyšné!

Futbalový turnaj


Futbalový turnaj O pohár starostky
Tohtoročný október určite patrí futbalu. Kvalifikačné súboje národného tímu dvíhajú fanúšikov zo stoličiek a dávajú ten správny adrenalín. Horúce hlavy futbalistov – divákov sú plné nápadov a každý sa v okamihu stáva profesionálnym trénerom.
Táto oduševnená atmosféra sa na chvíľu preniesla v nedeľu ( 8. októbra) aj na ihriská Športového areálu Galaktik, kde sa 16 futbalových družstiev – Deportivo Jazero A, Deportivo Jazero B, Atletico Jazero, Jazerský výber, Atlant, Zmrzlina Jadran, Letná záhradka, Čaňa, Sloníky, Bejbiknky z Terasy, SNS Košice IV., Drevenica bar, Darebáci, Šport do Košíc a na východ, Bacon, Lamy – pokúšalo získať Putovný pohár starostky MČ. Športové zápolenie slávnostne otvorila starostka Lenka Kovačevičová a čestný hosť viceprimátorka Renáta Lenártová.
Súťažiaci si užili svoj deň. Súboje boli plné vášne, nasadenia, odhodlania, rozmanitých emócií, neraz až baletných kreácií, a to všetko z lásky k futbalu. Každý chcel vyhrať, a hoci sa prehry znášali ťažko, priateľské podania rúk a objatia súperov boli úprimné a vrúcne. Po ukončení bojov v základnej skupine sa do finále prebojovali družstvá Zmrzliny Jadran a Jazerského výberu. Napínavý súboj sprevádzali výkriky divákov pri každej zmarenej šanci, ale šťastie sa nakoniec priklonilo na stranu minuloročných víťazov, a tak Jazerský výber aj tento rok obhájil prvenstvo.
Nikto neobišiel naprázdno. Všetky družstvá získali poukážku na tréningové ihrisko grátis a členovia prvých dvoch najlepších družstiev sa obliekli do tričiek, ktoré venoval sponzorsky Šport do Košíc a na východ.
Boje utíchli, športoviská zahalilo šero a víťazi aj porazení mohli bilancovať deň. Veríme, že výsledkom bola zmysluplná, radostná nedeľa plná očakávaných aj náhodných stretnutí , nedeľa plná zábavy, zážitkov, horúcej krvi, a hlavne nekonečnej radosti a lásky k športu.
Konečné poradie:
1.miesto – Jazerský výber (Miroslav Lanik, 
Matúš Bakši, Matúš Bach, Tomáš Šmajda, 
Richard Tereščík, Tomáš Gajdoš)
2.miesto – Zmrzlina Jadran (Miki Riapoš, 
Peter Urban, Gazmend Džaferi, 
Driton Emini, Wilner)
3. miesto – Deportivo Jazero A+B (hráči FK Galaktik U19)
Najlepší brankár turnaja – Tomáš Gajdoš 
Najlepší strelec – Matúš Bach
Najužitočnejší hráč – Miki Riapoš

viac foto: https://www.facebook.com/jazero.kosice/posts/1372925912824365

Volejbalový turnaj


Volejbal spojil dve mestské časti
Rok narodenia nerozhodoval
Je známe, že ak sa stretnú nadšení a oduševnení ľudia a priaznivci športu, rýchlo sa zrodí myšlienka spolupráce. Presne tak to bolo aj pri nápade medzi mestskými časťami Košice – Juh a Nad jazerom zorganizovať volejbalový turnaj.
Na skutočnosť sa zmenil v posledný septembrový deň, keď sa odohral turnaj o Putovný pohár Základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Košice – Juh (SZPB). Pripravili ho Slovenský zväz protifašistických bojovníkov a komisia mládeže, športu a vzdelávania pri našom miestnom zastupiteľstve a odohral sa v telocvični Základnej školy na Družicovej ulici. Pod sieť sa síce postavili zástupcovia aj mladšej, aj staršej generácie, ale tam, kde hrajú prím srdce a láska k športu, tam sa o rozdielnosti výkonov kvôli rokom narodenia nedalo hovoriť.
Na treťom mieste skončilo družstvo pod menom Timkovci, na druhom sa umiestnilo družstvo SZPB a prvé miesto obsadilo a putovný pohár získalo družstvo našej komisie. Predseda ZO SZPB Košice – Juh Dušan Rybanský pri príležitosti otvorenia turnaja pripomenul, že toto podujatie je venované aj vojenským operáciám na Dukle pri našom oslobodzovaní, ktoré si v októbri pripomíname.
Tešíme sa, že tradícia turnaja a výborná spolupráca dvoch mestských častí budú pokračovať.

foto: https://www.facebook.com/jazero.kosice/posts/1366477510135872

Aerobic maratón


Kultúrne stredisko i mesto žili cez víkend maratónom
Najmladšia mala 16, najstaršia o 60 rokov viac
V nedeľu sa bežal v našom meste Medzinárodný maratón mieru a deň predtým sa „maratónovalo“ v Kultúrnom stredisku Jazero, kde bol 5. ročník jazerského Aerobic maratónu. Čas len pre seba si v sobotu na štyri hodiny „utrhla“ tridsiatka žien, ktoré absolvovali cviky v aerobicu, batuke, jumpingu i bodyformingu. Najmladšia účastníčka mala 16 rokov, najstaršia o 60 rokov viac. I keď sa po absolvovaní kolotoča cvičení nejaké kvapky potu na tvárach dám objavili, spokojný úsmev ich rozhodne zatienil. Radosť mali samé zo seba, že všetko zvládli, z diplomu za účasť i cien v bohatej tombole, na ktorú prispeli viacerí sponzori.
Na šikovné maratónkyne sa prišla pozrieť i starostka Lenka Kovačevičová, ktorá ženám k výkonu úprimne zablahoželala. Trochu tiež prišla odkukať ich taktiku výdrže na minimaratón 
v rámci nedeľného MMM v uliciach Košíc, do ktorého sa spolu s ďalšími zamestnancami úradu a zástupcom Bernardom Berberichom zapojila.

foto:https://www.facebook.com/jazero.kosice/posts/1366568936793396?pnref=story

Cvičenia v KS Iskra


Cvičenia v plnom rozsahu ( viď tabuľka ) začínajú v KS Iskra 4. 9. 2017.

Od 2. 10. 2017  ( pondelok) otváreme špeciálne
pilatesové cvičenie pre seniorov.
Po 10 cvičeniach sa budete cítiť lepšie,
po 20 hodinách budete vyzerať lepšie,
po 30 hodinách budete mať nové telo.
Vymente návštevy u lekára za hodiny pilatesu
v príjemnom prostredí.
Každý pondelok o 16.00 h. v KS Iskra.
Vstupné – jednorázovo 2,20 €
permanentka pre dôcho
dcov – 10 vstupov – 15 €

Kurz ANGLICKÉHO JAZYKA


Kurz ANGLICKÉHO JAZYKA – zápis na školský rok 2017/ 2018 sa koná 18. septembra 2017 ( pondelok ) o 17. 00 hodine v učebni č. 1, v KS Iskra. colors_of_england_201015Do jazykových kurzov sa dá prihlásiť osobne v kancelárii KS Iskra, taktiež aj telefonicky, prípadne mailom do konca septembra 2017. Cena kurzu na školský rok 2017/2018 je 75 €. Platba na začiatku kurzu. Kurzy – 2 vyučovacie hodiny týždenne, počas celého školského roku, deň a čas si skupina dohodne s lektorkou na úvodnej hodine.
Info: 055/302 77 38, mail: silvia.dudova@jazerokosice.sk alebo alzbeta.jackova@ jazerokosice.sk

Tešíme sa na vás!

 

Aktívne leto na Jazere


work

 

Mestská časť Košice – Nad jazerom pripravila pre Jazerčanov i návštevníkov našej mestskej časti možnosť zacvičiť si v krásnom prostredí lesoparku. Počas letných prázdnin Vám bude nápomocný majster Slovenska vo Work – oute, ktorý svojimi radami prispeje k zefektívneniu Vašich tréningov. Poradenstvo je bezplatné. Využijte teda fantastickú príležitosť prežiť aktívne letné obdobie.

http://nonstopfit.sk/david-molko-a-jeho-pribeh-majster-slovenska-v-street-workoute-2016/

Letné prázdniny 2017


Vážení návštevníci.

Kultúrne strediská Iskra a Jazero počas letných prázdnin nebudú prevádzkovať kurzy, školenia a cvičenia. Plná činnosť stredísk sa začne 4. 9. 2017. Rozpis cvičení na školský rok 2017/ 2018 zverejníme po 20. 8. 2017.

 

Pirátska loď na pláži.


 

PIRÁTSKA LOĎ
na pláži na JAZERE pre nás všetkých.

Je to jednoduché !
* nakúpte v TESCU
* pri pokladni si žiadajte žetón
* zahlasujete za náš projekt
ĎAKUJEME

Pohyb, zdravie, krása


FB_IMG_1486973213552

 

Pozývame vás na Aerobic Maratón, ktorý sa uskutoční 25. februára, v sobotu,  v čase od 9.00 do 13.00 hodiny v Kultúrnom stredisku Jazero. Vstupné je 5 eur.
Miesto si vopred rezervujte osobne alebo telefonicky.

Stolno tenisový turnaj


FB_IMG_1486973207479

V kategórii žien bolo poradie nasledovné:
1.miesto Marta Bruderová, 2.miesto Jana Ozorovská, 3.miesto Henrieta Frišmanová.

V kategórii juniorov:
1.miesto Samuel Vištan, 2.miesto Tomáš Haragaľ, 3.miesto Patrik Haragaľ.
V kategórii mužov do 50 rokov:
1.miesto Marek Simko, 2.miesto Marek Talpaš, 3.miesto Vladislav Haragaľ.
V kategórii mužov nad 50 rokov:
1.miesto Peter Barsa, 2.miesto Peter Polák, 3.miesto Jozef Demko.
Víťazom srdečne blahoželáme.
Galéria fotografií tu: https://www.facebook.com/lenka.kovacevicova/media_set?set=a.10212515210859889.1073741965.1371417596&type=3