GALÉRIA 2016

 Jazerské Vianoce 2016

14. 12. – 16. 12. 2016

vianočky 2016Vianoce sa nezadržateľne blížia a k ich čarovnej atmosfére tradične prispeje svojim dielom aj mestská časť. V trojdňovom programe uvidíte vždy od 16.00 hodiny vystúpenia profesionálnych umelcov i amatérskych skupín  detí, mládeže, dospelých i seniorov. Počas troch dní na námestí pred poliklinikou (denne od 10.00 hodiny) budú prebiehať remeselnícke trhy, kde si možete zakúpiť originálny darček, ohriať sa Starostovským punčom, či sa pri grilovaných špecialitách  zastaviť na kus reči so svojimi blízkymi. Každý deň ožijú na pódiu rozprávkové postavičky, ktoré deťom prinesú isto sladké prekvapenie.
Nájdite si čas a prídte si spolu s nami vychutnať čarovnú atmosféru Vianoc !

Jazerčania vystupujú v meste pred Immaculatou

9. 12. 2016

received_10207809356012358

Mikuláš

2. 12. 2016

Transparent_Santa_Claus_with_Green_Gift_PNG_ClipartMikuláš má čarovnú moc, ktorou dokáže rozžiariť oči i dušu všetkých detí. Tradičné podujatie spojené s mikulášskou nádielkou aj tento rok zažili deti v piatok podvečer v Kultúrnom stredisku Jazero. Mikuláš medzi deti zavítal so svojimi nerozlučnými pomocníkmi anjelom i čertami Bubu a Dudu. To, že čerti sa nevedia správať bolo potvrdené pri odovzdávaní darčekov, ktoré deťom odmietali dať, nakoniec sa museli podvoliť. Aké by boli mikulášske radovánky bez sladkostí? Dobrosrdečný  Mikuláš plný kôš sladkých dobrôt v spoločnosti anjela a čertov rozdelil medzi deti. Zaujímavosťou bolo váženie deti na čarovnej váhe, ktorá mala prezradiť či drobci v priebehu roka počúvali alebo nie. V našej mestskej časti žije veľa dobrých detí, ktoré po celý rok poslúchali svojich rodičov doma i učiteľov v škole. Všetkým váha ukázala NEBO, takže čertom ostali oči pre plač. Vianočný stromček Mikuláš rozsvietil v spoločnosti starostky Lenky Kovačevičovej, ktorá popriala všetkým deťom aj rodičom krásne vianočné sviatky plné šťastia a pohody.
Viac foto: https://www.facebook.com/jazero.kosice/media_set?set=a.1076998945750398.1073741855.100003209071748&type=3&pnref=story

Privítanie bábätiek do života

11. 11. 2016

deti2
Prijemná atmosféra sálala v kultúrnom stredisku Jazero  pri príležitosti uvítania bábätiek do života. Usmievavé detské tváričky a radosť v očiach mamičiek počas tejto udalosti napomáhali vytvárať  pohodu a slávnostnú náladu prítomným. V takomto prostredí starostka privítala viac ako päťdesiat bábätiek. Prvý krát sme túto udalosť usporiadali v júni. Na základe pozitívnych ohlasov sme sa v tomto podujatí rozhodli pokračovať a vytvoriť krásnu tradíciu.
Mestská časť všetkým rodinám želá  zdravie, lásku a šťastný život.
viac foto: https://www.facebook.com/jazero.kosice/media_set?set=a.1052681614848798.1073741848.100003209071748&type=3&pnref=story

Karneval na ľade

5.11. 2016

Viac foto tu: https://www.facebook.com/jazero.kosice/media_set?set=a.1046160095500950.1073741846.100003209071748&type=3&pnref=story&__nodl                                        
Mestská časť Nad jazerom pozýva Jazerčanov na tradičnú korčuľovačku pre malých i veľkých v Crow aréne na Kavečianskej ceste 1. Príďte si zakorčuľovať, zabaviť sa, stráviť príjemné popoludnie na ľadovej ploche. Nemáte masku?? Nevadí, masky nie sú povinné. Nemáte korčule?? V hale da dajú zapožičať. Tak neváhajte, príďte si pre lístok a hurá na ľad!

 

Stretnutie s pegagogickými pracovníkmi

 

Štvrtok sa niesol v pedagogickom duchu. Starostka Mestskej časti Košice – Nad jazerom v Kultúrnom stredisku Jazero zvolala stretnutie riaditeľov a zástupcov materských škôl, základných škôl, stredných škôl, neziskových organizácii, občianskych združení i detského domova. Hlavným programom stretnutia boli plánované aktivity, na ktorých participujú aj žiaci škôl. Pripravené sú aj aktivity do ktorých sa bude môcť zapojiť široká verejnosť. Jedná z pripravovaných aktivít sa bude niesť v znamení “ Všetko čo má kolieska, pomôže nabehať kilometre“. Bližšie informácie už čoskoro.

riaditelia

karate

FB_IMG_1473785920513

 

Aerobic maratón

17. 9. 2016

 

aerobicmaraton

Európsky týždeň športu sme Mestskej časti Košice – Nad jazerom zavŕšili cvičením, energickou hudbou a dobrou náladou podujatím „Aerobic marathon“. Dámy pod vedením skúsenej cvičiteľky Agi Feherovej v rýchlom tempe riadne potrápili svoje telá. Nechýbalo cvičenie s paličkam, na loptách i posilňovacie cvičenia. Počas prestávok sa mohli viac dozvedieť o novinkách v dekoratívnej kozmetike značky Oriflame, ako aj zakúpiť si moderné a farebne pestré oblečenie na cvičenie značky SEI-GEN. Záverečnej tombole sa mnohé potešili, cenu získali všetky, ktoré vydržali až do konca.
Viac foto: TU

 Futbalový turnaj

25. 9.2016

Prihlášky zasielajte mailom najneskôr do 21. 9. 2016. Obratom Vám budú zaslané propozície turnaja. Podrobnejšie informácie si v prípade záujmu vyžiadajte mailom na: jazersky.futbal.starostky@gmail.com
Dokonalá športová atmosféra, príjemné počasie, vysoké nasadenie a dobrá nálada, to všetko sprevádzalo prestížny futbalový turnaj o pohár starostky Lenky Kovačevičovej v nedeľu, 25.9.2016. Družstvá, ktoré sa na turnaj prihlásili a je ich na každom ročníku stále väčší počet, zápolili počas celého dňa vo výbornej nálade a čo nás obzvlášť teší, v duchu fair play. Tradíciou je, že o chutný guláš pre hráčov  sa postarala Komisia športu. Na konci turnaja starostka mestskej časti ocenila najlepšie tímy. Organozátori a mnohí hráči sa už teraz tešia na ďalší, jarný futbalový turnaj. 

fut

Viac foto: tu

Kurz anglického jazyka

 

anglina

Zápis 26. 9. 2016 o 17. 00 hodine v učebni č. 1 v KS Iskra, Uralská 3, na poschodí.

Návrhy na ocenenie mestskou časťou                                     

Býva vo vašom bloku človek, ktorý vychádza ostatným v ústrety, ochotne pomôže, poradí alebo vás hoci len s úsmevom na tvári pozdraví, a tak vám spríjemní deň? Poznáte mamu, ku ktorej osud nebol najláskavejší a sama sa stará o viacej detí? Alebo viete o rodine s postihnutým dieťaťom, ktorému s láskou venujú 24-hodinovú starostlivosť? Žije niekde blízko vás ktosi, kto dosiahol nekaždodenný úspech v športe, kultúre, vo vede, technike,v literatúre? Dajte nám o nich vedieť. Navrhnite ich na ocenenie mestskou časťou.

Nemusí ísť o človeka, ktorý sa preslávil na slovenskom, európskom alebo svetovom poli. Môže to byť váš sused, známy, teda obyčajný človek, ktorého ste si kvôli niečomu všimli a boli by ste radi, aby ho spoznali aj iní.

Práve takého človeka, takých ľudí hľadáme na morálne verejné ocenenie buď cenou mestskej časti, cenou starostu mestskej časti alebo čestným uznaním mestskej časti. Viac informácií nájdete na  http://www.jazerokosice.sk/cms/?page_id=3199  Termínom na vaše návrhy je 31. august 2016.

 osobnost

Druhý turnus Jazeráčika

Včera sa začal druhý turnus prímestského tábora Jazeráčik, ktorý organizuje naša mestská časť. Je v ňom tridsať detí, ktoré počas piatich dní určite spoznajú nové veci a zažijú veľa zábavy. Začalo sa to už pri vzájomnom predstavovaní sa a pamätaní si mien. Keď sa ako tak spoznali, na balóny kreslili svoje sny, súťažili v skupinách a na kartičky lepili prvé nálepky za umiestnenie, aby na záver tábora mohli vyhlásiť najšikovnejšieho spomedzi seba. Vybrali sa aj na krátku prechádzku po okolí Kultúrneho strediska Jazero. Dnes ich čaká návšteva miestneho úradu a stretnutie s pani starostkou. V stredu by mali ísť do zoologickej záhrady, aby spoznali  niektoré zo zvierat, ktoré tam žijú. Počas tábora určite navštívia aj Trixen, skúsia zdolať lezeckú stenu vo Výmenníku Važecká a v rámci tvorivých dielní si vyskúšajú, akí sú zruční. Program, ktorý ich čaká, je bohatý, takže posledné prázdninové dni by mohli byť plné neopakovateľných zážitkov.

Viac info: najdete tu

[Best_Wordpress_Gallery id=“90″ gal_title=“jazeráčik2″]

Privítanie babätiek do života

10. 6.2016

Najkrajšie a najvzácnejšie v živote človeka je narodenie jeho bábätka.
V histórii našej samosprávy sme začali písať milú tradíciu, privítali sme do života malých Jazerčanov a Jazerčanky. Dievčatká mali prevahu v pomere 22:19 k chlapčekom, najstaršia bola Adrianka a najmladším bábätkom bola Karolínka. Tešíme sa, že naše Jazero sa rozrastá a rodiny sú naplnené tým najkraším darom života. Všetkým želáme lásku, zdravie, šťastie a radosť z ich  detí.

babatka

fotohttps://www.facebook.com/lenka.kovacevicova/media_set?set=a.10210004875823082.1073741932.1371417596&type=3

Jazerský basketbalový turnaj

3. 6. 2016

street

MDD

29. 5. 2016

mdd

Radosť v očiach, úsmev na perách, veselý krik a smiech, to všetko patrilo  k oslave Medzinárodného dňa detí na pláži mestskej časti. Pre oslávencov  sme pripravili veľa zábavy na krásnej ploche pri jazere. Súperiť mohli v športových i zábavných  disciplínach,  ktoré nám pomohli pripraviť a zorganizovať SSOŠ na Bukoveckej ulici, ZOO Košice i Ticketportal.  Deti mohli získať sladkú dobrotu, omaľovánku od K13, voľnú rodinnú vstupenku do zoologickej záhrady či lístky na Detský festival v Nitre. Povoziť sa na poníkoch, vyskúšať si ozajstné pretekárske autá z Rallye teamu Oils4cars či sedieť v skutočnom hasičskom aute. Mnoho detí,  no i rodičov, si to  nenechalo ujsť. Najviac smiechu sa ozývalo zo skákacích hradov, ktoré na toto podujatie poskytli  Reiffeisen bank a Tramtária. Ten, kto by sa predsa len nudil, si mohol vychutnať skvelý program v podaní  škôlkarov a školákov z nášho sídliska, Unostar, G-mini a Cheerleaderiek. Kým sa deti zabávali, mamičky sa mohli dať skrášliť v stánkoch firiem Mary Kay a Avon.  O bezpečnosť na akcii sa staral Záchranný systém Košice, ktorý predviedol aj ukážky záchrany života. Dokonalý záver urobil košický Hasičský zbor  s penovou show. Bola neodolateľná pre deti aj pre nejedného dospelého.
Ďakujeme všetkým. partnerom, ktorí  prispeli k tomu, že MDD bol nezabudnuteľný, i niekoľkým stovkám detí, čo sa prišli zabaviť a vyšantiť do sýtosti.

foto: https://www.facebook.com/Kult%C3%BArne-stredisk%C3%A1-Iskra-a-Jazero-353711508162198/photos/?tab=album&album_id=526856254181055

den jazercanov

Dovoľujeme si pozvať všetkých Jazerčanov na veselé populudnie, v ktorom sme pripravili bohatú zmes kultúrneho programu, detských atrakcií, súťaží pre deti a dospelých a mnoho iných prekvapení. V tento deň, pred miestnym úradom na Poludníkovej 7, bude prebiehať aj súťaž vo varení gulášov. Zamaškrtiť si môžete aj na rôznych dobrotách zo stánkov s občerstvením, či si zakúpiť pekný darček z tvorby slovenských remeselníkov. 

[Best_Wordpress_Gallery id=“89″ gal_title=“den jazercanov2016″]

Olympiáda materských škôl

19. 5. 2016

 

ildi

Víťazným družstvom v olympiáde sa stala MŠ z Dneperskej ulice. Deti dávali do súťaže elán i srdiečka. Beh na čas i cez prekážky, skok do diaľky a hod loptičkou, to boli štyri hlavné disciplíny. Olympiády materských škôl z nášho sídliska. Malí športovci podobne ako je to u dospelých súťažili pod piatimi olympijskými kruhmi, zástupca starostky aj „olympijský“ oheň zapálil. K tomu farebné oblečenie dievčat a chlapcov podľa príslušnosti k tej – ktorej škôlke. Takže všetko ako na takejto vážnej udalosti má byť. Úplne najvážnejšie to bolo pri plnení súťažných disciplín. Deti do výkonov dávali všetko, hlavne srdiečka. Ale aj sa kamarátsky podporovali, držali jeden druhému palce a fandili si. Detská úprimnosť, entuziazmus a ani náznak falošnosti, to patrilo k ich olympiáde od prvej po poslednú chvíľu. Kým sa sčítavali výkony a robila záverečná tabuľka, zasúťažili si ešte v kolkoch, v preťahovaní lanom, v chôdzi na chodúľoch. A potom prišla chvíľa, na ktorú všetci netrpezlivo čakali. Najprv sa oceňovali jednotlivci a potom materské školy. Za účasť pedagógom i deťom z každej materskej školy za oddelenie školstva magistrátu Pochvalné uznanie odovzdala Mgr. Janette Žihalová. Improvizované stupene víťazov potom už patrili len detičkám a ich umiestneniam.
Beh dievčat na 15 metrov: 1. miesto Soňa Fecurová (MŠ z Azovskej ulice), 2. miesto Sofia Horvátová (MŠ z Galaktickej ulice), 3. miesto Radka Mužíková (MŠ z Dneperskej ulice)
Beh chlapcov na 20 metrov: 1. miesto Lukáš Palenčár (MŠ z Dneperskej ulice), 2. miesto Šimom Slatina (MŠ z Jenisejskej ulice), 3. miesto Samo Haľko (MŠ z Družicovej ulice)
Beh cez prekážky: 1. miesto Pavol Palenčár (MŠ z Galaktickej ulice), 2. miesto Lukáš Palenčár (MŠ z Dneperskej ulice), 3. miesto Daniel Valuška (MŠ z Družicovej ulice)
Hod: 1. miesto Viliam Gazdag (MŠ z Dneperskej ulice), 2. miesto Lukáš Janotka
(MŠ z Galaktickej ulice), 3. miesto Daniel Valuška (MŠ z Družicovej ulice)
Skok do diaľky: 1. miesto Filip Ruffkay (MŠ z Jenisejskej ulice), 2. miesto Erik Sado
(MŠ z Azovskej ulice), 3. miesto Sofia Horvátová (MŠ z Galaktickej ulice).
O víťazný pohár družstiev, keďže MŠ na Dneperskej a Galaktickej ulici mali rovnaký počet získaných bodov, musel rozhodnúť rozstrel v behu medzi Lukášom a Paľkom. Vyhral Lukáš, aj vďaka ktorému si cennú trofej domov odniesla MŠ na Dneperskej ulici.

[Best_Wordpress_Gallery id=“87″ gal_title=“olympiada MŠ 2016″]

Košické Benátky

6. 5. 2016

 

košické benátky


Prišiel náš veľký deň. Deň D – piatok 6.5.2016, kedy kroky všetkých Košičanov viedli do Rekreačnej lokality Jazero na popoludňajší a celovečerný program Košických Benátok. Zábavno-súťažná prehliadka vlastnoručne zhotovených plavidiel sa presunula k nám, 24 plavidiel súťažilo o prvé miesta svojou originalitou a zhotovením. Návštevníci si užili vystúpenie Jazerských mažoretiek, tanečníčok z Gmini aj UNOSTAR, Divadlo Hopi hope prinieslo predstavenie „O zlatej rybke“ , Haliganda pripravila divadelné workshopy, mladé cheerleaderky z Destiny Cheer Team predviedli akrobatické kúsky, hudobníci z EDENY zahrali známe hitovky. Nechýbal ani šport – predviedli sa workoutisti a Dance 2 Sport, žienky si vyskúšali Jumping, krátku ukážku pripravili aj parkúristi z Family Gym Oáza. Na najmenších čakal animačný program a skákacie hrady s Tramtáriou. Nechýbala ani exhibícia vodnolyžiarov v Cable park – Vodnolyžiarskom areáli. Večerný kultúrny program tvorili ohňová show a prekvapenia s DJ Pepo & Bongoman Elizz, Lilly Máničková, Marek Lacko & Tomi Sučik, D.S. Studio Košice Fantastické ceny vďaka TEHO Košice i laserová a svetelná paráda zavŕšili krásny piatkový večer.

[Best_Wordpress_Gallery id=“88″ gal_title=“Košické Benátky 2016″]

Aerobic maratón

30. 4. 2016

 

maraton

[Best_Wordpress_Gallery id=“86″ gal_title=“aerobic 2016″]

Talent show

15. 4. 2016

Do 23. ročníku súťaže Talent show sa prihlásilo až  230 detí. Účinkovali v nej deti z materských, základných, stredných škôl, zuš, cvč a detského domova. Súťažili v kategóriách: spev,  literárno – dramatické umenie, hra na hudobný nástroj, vo výtvarnej tvorbe i v tanci. Výkony, ktoré v Kultúrnom stredisku Jazero podali, boli úžasné a výnimočné. Odborná porota, mala pri ich vyhodnotení naozaj veľmi ťažkú úlohu. Víťazmi boli naozaj všetci!

[Best_Wordpress_Gallery id=“85″ gal_title=“talent show 2016″]

Jarná brigáda

9. 4. 2016

S heslom “ Za krajšie Jazero ! “ sa v  sobotu zišlo vyše štyridsať Jazerčanov, aktívne sa zaujímajúcich o svoje okolie. Prijali výzvu skoncovať s neporiadkom a špinou pri teplovodoch. Brigádnici sa rozdelili do piatich pracovných skupín. Tri skupiny zbierali odpad pri teplovodoch pozdĺž Slaneckej cesty, jedna pracovná skupina realizovala záhradnícke práce pri miestnom úrade a posledná sa ujala kuchárskych prác, pretože pracovný tím si po práci zaslúžil obed. Vyzbieralo sa niekoľko ton odpadu. Ďakujeme všetkým, ktorí si ukrojili so svojho času pre svoje – naše Jazero.

[Best_Wordpress_Gallery id=“83″ gal_title=“brigáda“]

Jazerská kvapka krvi

6. 4. 2016

Prišla takmer tridsiatka tých, ktorí sa rozhodli darovať krv . „Počas troch hodín sme sa nezastavili. Atmosféra bola úžasná a boli sme milo prekvapení, koľkí Jazerčania sa zapojili“, spokojne hodnotila darovanie krvi a darcov MUDr. Adriana Slivková z NTS. „Boli medzi nimi prvodarcovia, napríklad 18-ročný Martin či o niečo staršia Silvia ale aj napríklad Ján Čigáš, pre ktorého to bol 114 odber, Ján Lancoš daroval včera krv 101-krát a rekordérom bol Martin Papcun, jemu odobrali vzácnu tekutinu po 144 raz.“ Rodina pána Martina prišla komplet, ale manželka krv darovať nemohla, no otec áno a dcérka Anka bola po celý čas pri ňom, lebo o pár rokov chce kroky rodičov nasledovať. Úplne prvým v poradí spomedzi darcov bol náš jazerský poslanec Michal Capcara, ktorého sme spoločne s pani námestníčkou primátora Renátou Lenártovou morálne podporovali.Kým dnu sa odoberala krv, na dvore sa viac ako 250 detí z našich materských a základných škôl dozvedalo formou hier a zábavy veľmi dôležité veci súvisiace so zdravou výživou, životosprávou a poskytovaním prvej pomoci. Najbližšia Jazerská kvapka krvi bude 7.októbra 2016, veríme, že podporíte dobrú vec. Ďakujeme všetkým za účasť a podporu !

[Best_Wordpress_Gallery id=“81″ gal_title=“jazerská kvapka“]

Deň učiteľov v MČ – Nad Jazerom

30. 3. 2016 

Byť učiteľom na ktoromkoľvek stupni a poste, si vyžaduje veľa lásky, porozumenia, trpezlivostii i pochopenia. Preto je správne, že sa Deň učiteľov pravidelne oslavuje. Robíme to aj v našej mestskej časti, pretože učitelia a školskí pracovníci si zaslúžia naše poďakovanie a uznanie. Podľa J. A. Komenského jediným učiteľom hodným tohto mena je ten, ktorý vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti. Pravdou je aj to, že v každom žiakovi ostane čosi z učiteľa, čo si v sebe nesie po celý život. Na druhej strane žiak musí dať učiteľovi pocit, že prácu, ktorú robí pri jeho učení a výchove, nerobí zbytočne. Žiak a učiteľ sú spojené nádoby, ktoré samostatne nemôžu existovať. V Kultúrnom stredisku Jazero, sme privítali zástupcov jazerských škôl – MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ, detského domova, centra voľného času a zároveň sme ocenili spoločne s poslancami miestneho zastupiteľstva 17 pedagógov za celoživotnú prácu. Bohatým a veľmi pekne pripraveným kúlturnym programom nás pozdravili škôlkari a školáci.
Milí učitelia, Ďakujeme, že Vás máme !

[Best_Wordpress_Gallery id=“80″ gal_title=“ucitelia 2016″]

Zoznam ocenených :
Marcela Nakatová – Materská škola na Azovskej ulici
Bc. Eva Faragóová – Materská škola na Dneperskej ulici
Mgr. Zuzana Tomčová – Materská škola na Jenisejskej ulici
Mgr. Katarína Kurišková – Materská škola na Družicovej ulici
Lívia Vargová – Materská škola na Galaktickej ulici
Mgr. Mária Korpášová – Základná škola na Bukoveckej ulici
Mgr. Mária Schűrgerová – Súkromná základná škola na Dneperskej ulici
Ing. Eva Orgonášová – Základná škola J. Urbana na Jenisejskej ulici
Mgr. Regina Liptáková – Špeciálna základná škola na Rovníkovej ulici
Mgr. Veronika Fedorová – Základná škola na Družicovej ulici
Ing. Nadežda Pokorná – Súkromná stredná odborná škola na Bukoveckej ulici
Mgr. Ivana Pliešovská – Súkromné osemročné gymnázium na Dneperskej ulici
Mgr. Michal Potoma – Obchodná akadémia na Polárnej ulici
Základná umelecká škola na Irkutskej ulici
Mgr. Zuzana Uhrinová Hegyesyová – výtvarný odbor
Mgr. Andrea Tóthová – hudobný odbor
Gabriela Plichtová – Detský domov na Uralskej ulici
Mgr. Viera Mižišinová – Súkromné centrum voľného času na Galaktickej ulici
MDŽ 2016

11. 3. 2016

Byť ženou je úžasne náročné, komplikované, ale predsa krásne. Aspoň na chvíľu sa nám v piatok popoludní podarilo naše jazerské ženy ukradnúť a odbremeniť ich od každodenných povinností, aby si oddýchli, zrelaxovali a vychutnali kultúrno-spoločenský program, ktorý sme pre ne pri príležitosti sviatku žien pripravili. Smiech, dobrá nálada, hudba, tanec, odborné prednášky, zaujímavé rozhovory s osobnosťami, skrášľovacie procedúry či „spovedačky“ na telo ovládli kultúrne stredisko Jazero počas piatkového programu, na konci ktorého nám predsa ženy potvrdili, že byť ženou je úžasné.
[Best_Wordpress_Gallery id=“78″ gal_title=“mdž2016″]

Seniorska hviezda 2016

17. 2. – 18. 2. 2016

Včera sme sa zúčastnili na prvom dni súťaže Seniórska hviezda 2016 v Kulturparku kde našu mestskú časť reprezentujú súbory Jazerčan, Nádej a Jazerské mažoretky. Súťaž zorganizovala rada seniorov Košíc s predsedom p. Ďurišinom a predsedom klubu seniorov Nad jazerom p. Hudecom. Do súťaže sa zapojilo celkovo 16 klubov pôsobiacich v meste Košice. Jazero zabojovalo a z celkovo štyroch postupujúcich miest sa nám ušli hneď dve pre Jazerčan a Nádej. V dnešný druhý deň sa do súťaže zapoja aj Jazerské mažoretky. Príďte našich seniorov povzbudiť a držať palce spolu s nami.

 

 jaz1 jaz2 jaz3
V Mestskej časti Nad jazerom sme na našich seniorov veľmi hrdí. 18. 2. 2016 pokračoval druhým dňom nultý ročník súťaže Seniorská hviezda vystúpením tanečných súborov. Medzi zúčastnenými súbormi sa dvomi tanečnými choreografiami prezentovali aj Jazerské mažoretky. Ich radosť, entuziazmus a úsmevy určite prispeli k tomu, že členovia poroty – Ján Bič (hudobník), Jozef Olajoš (džezový skladateľ a trúbkár) a Milan Plačko (tanečník a choreograf) ocenili naše tanečnice krásnym 2. miestom. Nasledovali spevácke vystúpenia štyroch najlepších speváckych súborov, ktoré postúpili z predchádzajúceho dňa. Medzi nimi aj naše dve „želiezka v ohni“ – súbory Jazerčan a Nádej. Aj tu sa podarilo získať to najlepšie – spevácky súbor Jazerčan sa umiestnil na 1. mieste, speváci z OZ Nádej na 2. mieste. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa chuti a úspechov pri reprezentácii našej mestskej časti.

[Best_Wordpress_Gallery id=“74″ gal_title=“seniorska hviezda“]

Prázdninová korčuľovačka – druhý deň

19. 2. 2016

Aj napriek upršanému počasiu už pred 12-tou hodinou do Crow arény prišlo veľa malých i veľkých záujemcov o Jazerskú prázdninovú korčuľovačku. Spestrením programu bolo úvodné vystúpenie Julky Kuncovej, ktorá nám predviedla svoju voľnú jazdu v kostýme Ružového pantera. Prekvapením bola aj fit torta od Judith Schäfer, ktorou sa posilnili hlavne deti. Rodinky s deťmi si užívali hodinu voľného korčuľovania počas ktorej si detičky zasúťažili a ich odmenou boli chutné sladkosti. Nikomu sa z ľadu na záver nechcelo odísť a preto vám radi sľúbime, že tento rok sa ešte v Crow aréne stretneme.

[Best_Wordpress_Gallery id=“82″ gal_title=“korculovacka 2/2016/2″]

Prázdninová korčuľovačka

15. 2. 2016

Jazerčania, skvelá atmosféra, nabrúsené korčule, maskoti a súťaže pre deti… Už druhý rok sa snažíme spestriť prázdniny Jazerčanov aktívnym športom. To, že sa jedná o úspešné podujatie, hovorí jednoznačne váš veľký záujem. Prázdninová korčuľovačka Jazerčanov pokračuje aj v tento piatok od 12 h do 13 h. Vašou vstupenkou je lístok, no môžete použiť aj občiansky preukaz. Deti len so sprievodom rodičov. Ste vítaní, tešíme sa na Vás !
[Best_Wordpress_Gallery id=“75″ gal_title=“korculovacka 2016/1″]

 

nový rok