Jazerské mažoretky

Keď sa povie Mažoretka, mnohí si predstavia pochodujúce mladé, dlhonohé dievčatá s paličkami.
Že to nemusí byť pravidlom, o tom sa môžete presvedčiť pri Jazerských mažoretkách.
Aj keď majú dôchodkový vek, na svoje choreografie a vystúpenia môžu byť právom hrdé. Nechýba im elán, odhodlanie a obrovské nasadenie. Nie je náhodou, že Jazerské mažoretky sú vo svojej vekovej kategórii stále jediné na Slovensku.
Trénujú 2x týždenne v Kultúrnom stredisku Jazero a so svojimi choreografiami nás reprezentovali doma i v zahraničí. Nevynechajú ani jeden tréning, charakterizuje ich zodpovednosť, veľká dávka odhodlania a všade prítomná dobrá nálada. Postupne sa vytvoril súbor, v ktorom sú veľmi dobré, priateľské vzťahy, spoločne sa stretávajú, oslavujú osobné sviatky, sú ako jedna veľká rodina.
Dvanásť rokov činnosti, ktoré majú za sebou, prinieslo mnoho úspechov, no i množstvo tréningov a tvrdej práce. Vedúcou súboru je Mgr. Darina Mášiková, ktorá viedla viaceré súbory mažoretiek od svojej mladosti.
Ich vystúpenia videli už tisíce ľudí. Stretnete ich stále upravené, v krásnych kostýmoch, pravé dámy.
Mestská časť je právom hrdá na skvelú prácu našich mažoretiek. Ďakujeme im za dôstojnú a skvelú reprezentáciu mestskej časti na nespočetných podujatiach, na ktorých vystupovali. Veríme, že aj nasledujúce roky prinesú mnoho nových krásnych vystúpení, ktorými tešia zraky divákov.

Želáme veľa im zdravia, síl a úspechov v ich osobnom, ale aj v „mažoretkovskom“ živote.

Rozhovor o Jazerských mažoretkách: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22013663/minisukne-nenosime-hovoria-mazoretky-seniorky-z-kosickeho-jazera.html

Jazerské mažoretky na Polievkovom festivale v Kulturparku.
Pozrite si video: https://m.facebook.com/story.phpstory_fbid=10214833420293676&id=1371417596


Z vystúpenia mažoretiek v Prešove, na plese organizovanom
Jednotou seniorov dňa 25. 1. 2018

16195883_10212307344783367_7442665153442589276_n

Vzácna návšteva pani starostky na tréningu našich mažoretiek.

____________________________________________________________________________

Nepohrdnite cvičením ani v zrelom veku!
Mažoretky seniorky – to je nielen cvičenie, ale aj kopec zábavy a cestovanie po súťažiach, ktoré vám môžu príjemne vyplniť váš voľný čas, upevniť zdravie a zvýšiť kondíciu. Cvičenie je určené pre seniorov. Do skupiny Jazerských mažoretiek sa môžete stále prihlásiť.
Vedúca súboru: Mgr. Darina Mášiková.
Náročnosť na kondíciu : 1 – 3