Futbalový turnaj O pohár starostky
Tohtoročný október určite patrí futbalu. Kvalifikačné súboje národného tímu dvíhajú fanúšikov zo stoličiek a dávajú ten správny adrenalín. Horúce hlavy futbalistov – divákov sú plné nápadov a každý sa v okamihu stáva profesionálnym trénerom.
Táto oduševnená atmosféra sa na chvíľu preniesla v nedeľu ( 8. októbra) aj na ihriská Športového areálu Galaktik, kde sa 16 futbalových družstiev – Deportivo Jazero A, Deportivo Jazero B, Atletico Jazero, Jazerský výber, Atlant, Zmrzlina Jadran, Letná záhradka, Čaňa, Sloníky, Bejbiknky z Terasy, SNS Košice IV., Drevenica bar, Darebáci, Šport do Košíc a na východ, Bacon, Lamy – pokúšalo získať Putovný pohár starostky MČ. Športové zápolenie slávnostne otvorila starostka Lenka Kovačevičová a čestný hosť viceprimátorka Renáta Lenártová.
Súťažiaci si užili svoj deň. Súboje boli plné vášne, nasadenia, odhodlania, rozmanitých emócií, neraz až baletných kreácií, a to všetko z lásky k futbalu. Každý chcel vyhrať, a hoci sa prehry znášali ťažko, priateľské podania rúk a objatia súperov boli úprimné a vrúcne. Po ukončení bojov v základnej skupine sa do finále prebojovali družstvá Zmrzliny Jadran a Jazerského výberu. Napínavý súboj sprevádzali výkriky divákov pri každej zmarenej šanci, ale šťastie sa nakoniec priklonilo na stranu minuloročných víťazov, a tak Jazerský výber aj tento rok obhájil prvenstvo.
Nikto neobišiel naprázdno. Všetky družstvá získali poukážku na tréningové ihrisko grátis a členovia prvých dvoch najlepších družstiev sa obliekli do tričiek, ktoré venoval sponzorsky Šport do Košíc a na východ.
Boje utíchli, športoviská zahalilo šero a víťazi aj porazení mohli bilancovať deň. Veríme, že výsledkom bola zmysluplná, radostná nedeľa plná očakávaných aj náhodných stretnutí , nedeľa plná zábavy, zážitkov, horúcej krvi, a hlavne nekonečnej radosti a lásky k športu.
Konečné poradie:
1.miesto – Jazerský výber (Miroslav Lanik, 
Matúš Bakši, Matúš Bach, Tomáš Šmajda, 
Richard Tereščík, Tomáš Gajdoš)
2.miesto – Zmrzlina Jadran (Miki Riapoš, 
Peter Urban, Gazmend Džaferi, 
Driton Emini, Wilner)
3. miesto – Deportivo Jazero A+B (hráči FK Galaktik U19)
Najlepší brankár turnaja – Tomáš Gajdoš 
Najlepší strelec – Matúš Bach
Najužitočnejší hráč – Miki Riapoš

viac foto: https://www.facebook.com/jazero.kosice/posts/1372925912824365

Od APAČ