Polievkový festival navštívili stovky ochutnávačov.
Jazerské ženy a Tekvicový sen s Cenou poroty.
Stovky a stovky návštevníkov prišli na Polievkový festival, ktorý bol uplynulú sobotu v areáli Kulturparku. Všetci boli zvedaví akú polievku im 40 súťažiacich komunít ponúkne. 
V jednom stánku sa podávala Chutná fazuľová polievka s údeným mäsom, v druhom Košická šampiónka, v treťom Zelerová polievka – Mužský štartér, vo štvrtom Teplý písmenkový vývar, v piatom Líbyjská polievka, v šiestom Ukrajinský boršč, v siedmom Cviklovo-šťavelová polievka …a tak by sa dalo vo vymenúvaní pokračovať. 
Polievky skutočne od výmyslu sveta, keďže do festivalu sa zapojili aj menšiny zo zahraničia, ktoré dnes žijú v našom meste. Poslaním Polievkového festivalu totiž je predstaviť národnostnú a kultúrnu pestrosť národností, ktoré tu žijú a prispievajú k rozmanitosti bežného života
i pestrosti gastronómie.
Popri varení bol pripravený zaujímavý kultúrny program, do ktorého prispeliaj naše Jazerské mažoretky. Výkon, ktorý je v ich veku obdivuhodný, diváci odmenili silným potleskom.

Potlesk sme získali aj my, teda Jazerské ženy, ktoré na festivale ponúkali Tekvicový sen a k tomu boli aj „tekvicovo“ oblečené. Návštevníkom chutil, takže bodíky do „piksličky“ pekne pribúdali. Ocenila ho aj porota. Naše baby vedené starostkou Lenkou Kovačevičovou, i keď Tekvicový sen ponúkal i jej zástupca Bernard Berberich, získal Cenu poroty. 
Sme na vás pyšné!

Od APAČ